Maigret ile OSINT Çalışmaları

Maigret, etkileyici bir özellik yelpazesine sahip bir araçtır ve Fransız polisi dedektifi Jules Maigret’in adını taşır. Bu araç, kullanıcı adı ile bir kişinin tüm çevrimiçi varlığını analiz ederek, internet üzerindeki bilgileri derlemek için kullanılır.

Georges Simenon’un yarattığı ünlü bir karakter olan Komiser Jules Maigret’in dedektiflik yöntemi, insanların kişilikleri ve sosyal etkileşimlerine dayanır. Bu özellik, Maigret aracılığıyla çevrimiçi varlıkları analiz etmek isteyenler için harika bir araç haline getirir.

Maigret, web sayfaları ve sosyal medya platformları dahil olmak üzere 3000’den fazla siteyi destekler ve kullanıcının verdiği bir kullanıcı adı ile tüm bu siteleri tarayarak, kişinin çevrimiçi varlığı hakkında tüm mevcut bilgileri toplar. Bunun yanı sıra, arama sonuçlarını işlemek için çok sayıda özellik sunar, örneğin sansür ve captcha algılama, etiketlere göre arama, yeniden deneme vb.

Maigret ayrıca, yeni kullanıcı adları ve kimlik bilgileri bulduğunda otomatik olarak yeniden arama yapabilen bir özellik olan recursive search özelliği ile de donatılmıştır. Bu özellik, kullanıcının çevrimiçi varlığı hakkında daha fazla bilgi toplamak için çok yararlıdır.

Sonuç olarak, Maigret, internet üzerindeki bir kişinin çevrimiçi varlığını analiz etmek isteyenler için güçlü bir araçtır. Bu araç, Jules Maigret’in dedektiflik yöntemini kullanarak, kullanıcılara, bir kişinin kişilik özellikleri ve sosyal etkileşimleri hakkında kapsamlı bir anlayış sağlar.

# indirme ve kurma
git clone https://github.com/soxoj/maigret && cd maigret
pip3 install -r requirements.txt

# kullanma
./maigret.py username

5 2 votes
Eğitimi Derecelendir
Subscribe
Bildir
1 Yorum
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
by.s3nc3r
by.s3nc3r
1 yıl önce

*****

1
0
Lütfen bu eğitimle ilgili yorumunuzu bırakınx